Річний звіт про діяльність закладу освіти
Комунальний дошкільний навчальний заклад № 34 «Світлячок» знаходиться за адресою:85761 селище Зачатівка, вул.Широка, 37а, Зачатівської сільської ради, Волноваського району, Донецької області.
Дошкільний навчальний заклад діє згідно з основними положеннями Конституції України, Законом України «Про дошкільну освіту», Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ столітті, Положення «Про дошкільний навчальний заклад», «Про охорону дитинства», Конвенцією «Про права дитини», законами України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарно - епідеміологічних норм», Положенням про дошкільний навчальний заклад, а також згідно Базового компоненту дошкільної освіти, Колективної угоди між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом, Правил внутрішнього розпорядку, Посадових інструкцій та власного Статуту.
КДНЗ працюває за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».
№ | Відомості | Показники |
1. | Мова навчання | українська |
2. | Кількість груп усього | 1 |
ясельні | 0 | |
дошкільні | 1 | |
3. | Режим роботи груп: |
|
10,5 годин | 1 | |
4. | Кількість вихованців | 12 |
5. | Кількість працівників усього | 8 |
педагогічний персонал | 3 | |
обслуговуючий персонал | 5 |
Дошкільний навчальний заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами.
Упродовж 2019-2020 навчального року навчально-виховний процес дошкільного закладу був спрямований на вирішення головної методичної мети «Впровадження компетентнісного підходу для забезпечення гармонійного та різнобічного розвитку особистості» та головних річних завдань: 1.Формування національно – патріотичної свідомості у дітей через різні види народної творчості.
2. Формування основ здорового способу життя, засобами виховання в КДНЗ та родинного виховання.
3.Продовжувати працювати над розвитком екологічного виховання дітей шляхом дослідницької діяльності.
Методична робота з педагогічними кадрами у 2019-2020 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів.
З метою реалізації головних завдань адміністрацією дошкільного навчального закладу, на основі діагностики самооцінки педагогів та оцінки адміністрації, був переглянутий рівень професійної майстерності педагогів, сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети.
З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи: засідання педагогічної ради «Шляхи організації навчально-виховного процесу, спрямованого на гармонійний розвиток дитини» (серпень); «Організація ігрової діяльності з дітьми дошкільного віку» (грудень); «Дослідницька діяльність маленької дитини» (лютий); «Готовність дитини до школи» (травень); колективні перегляди занять та режимних моментів (жовтень-квітень), консультації (щомісяця). Проведення цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи.
Проаналізувавши усі переглянуті заходи можна зробити висновок, що педагогічним колективом ведеться систематична та планова робота, її результатом є такі показники.
- підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів;
- використання набутого досвіду більшістю педагогів колективу;
- удосконалення змісту, форм і методів методичної роботи в закладі;
- сприятливий психологічний клімат у колективі;
- проводилась певна робота щодо підвищення зовнішнього іміджу КДНЗ.
Однак, є і недоліки в роботі:
1. Деякі педагоги недостатньо уваги приділяють самоосвіті .
2. Не організована просвітницька робота з батьками щодо зміцнення статусу української мови як державної, формування мовленнєвої культури дітей.
Виходячи з цього, пріоритетними завданнями для вдосконалення методичної роботи на 2020/2021 навчальний рік є:
1. Активізувати контрольно-аналітичну діяльність в КДНЗ щодо роботи педагогів з питань самоосвіти
2. Організувати методичний супровід просвітницької роботи для батьків щодо зміцнення статусу української мови як державної, щодо вивчення рідної мови, формування мовленнєвої культури дітей.
Базовий компонент дошкільної освіти в новій редакції скеровує педагогів на цілісний підхід до формування дитячої особистості, підготовку її до органічного, безболісного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності, а також у напрямку забезпечення реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, інтеграції родинного і суспільного виховання.
Освітній процес в дошкільному закладі ведеться за затвердженими педагогічною радою закладу чинними програмами. Розклад занять формується і виконується відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного нагляду, затверджується керівником закладу.
З метою реалізації Закону України «Про дошкільну освіту», положень Національної доктрини розвитку освіти, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, Типового положення про дошкільний навчальний заклад впродовж 2019/2020 н. р. в дошкільному навчальному закладі проводилась освітньо-виховна робота спрямована на забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожній дитині дошкільного віку.
Зміст навчально-виховного процесу в закладі визначається Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»
Впродовж 2019/2020 навчального року освітньо-виховна робота в закладі була спрямована на впровадження в практику цілісного підходу до розвитку особистості, формування життєздатної, гнучкої, свідомої, творчої людини. Аналіз виконання вимог програми свідчить про те, що більшість дітей ставиться до запропонованих завдань з цікавістю, прагнучи поліпшити свої досягнення, переробити, виправити помилки.
Діти належним чином реалізовують свій потенціал, проявляють себе як особистості, прагнучи реалізуватись у різних сферах життєдіяльності. В житті дошкільників практично рівномірно збалансовані різні форми активності (фізична, соціально-моральна, емоційно-ціннісна, пізнавальна, мовленнєва, художня, креативна).
Реалізація навчально – виховного процесу
Також упродовж року вивчався стан здоров’я дітей і динаміка пізнавальної активності з метою розробки рекомендацій щодо організації і проведення медико – педагогічних заходів, спрямованих на оптимізацію виховної та навчальної діяльності.
Дошкільний заклад має медичний кабінет, ізолятор для дітей з інфекційними захворюваннями. Їх обладнання в основному відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечують досвідчена медична сестра ФАПа.
Педагогами враховувалися ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму продовж дня, загартовуючих заходів, підбору рухливих ігор, ігор-естафет тощо.
У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.
Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися на засіданнях при завідувачеві, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення.
Великого значення приділено загартуванню дітей в умовах дошкільного закладу та сім’ї з метою зниження захворюваності дітей. Була звернена увага на проведення оздоровчих заходів (загартування повітрям і водою, використання фітотерапії, часнику, цибулі, лимонів), попередження дитячого травматизму та забезпечення безпеки життєдіяльності, а також проведення занять як з працівниками, так і з дітьми, з правил поведінки, надання першої допомоги у надзвичайних ситуаціях. Ці питання розглядалися на засіданнях педагогічної ради (лютий, травень), на семінарі-практикумі (грудень), на консультаціях для вихователів (листопад, грудень, квітень), загальних батьківських зборах (травень), виробничих нарадах (листопад, лютий, травень).
Протягом року велика увага приділялась процесу організації харчування в дошкільному закладі, а саме:
- відпрацюванню режиму й графіка харчування дітей;
- прийому продовольчої продукції гарантованої якості;
- збереженню та дотриманню термінів реалізації продуктів;
- дотриманню технології приготування їжі;
- складанню перспективного меню;
організації збалансованого харчування у відповідності з натуральними та грошовими нормами.
Документація з організації харчування велась своєчасно і чітко. Забезпечувався належний стан ведення журналів бракеражу сирої та готової продукції, меню-розгорток тощо. .
Дітям дошкільного закладу прищеплювались культурно-гігієнічні навички прийому їжі, вміння користуватися столовими приборами та індивідуальними серветками. Перед початком прийому їжі сервірувались столи. Діти знають назви страв, володіють навичками культури харчування.
Група повністю забезпечена необхідним посудом, який має належний естетичний вигляд.
Питання організації харчування дітей в КДНЗ включались в тематику батьківських зборів, засідань ради закладу, розглядались на виробничих нарад, нарадах при завідувачеві, висвітлювались в інформаційних батьківських куточках.
В продовж року уділялася увага психологічним аспектам виховання.
Адаптація здійснювалася за допомогою спостережень, ігор з дітьми, бесід з батьками, вихователями та наданням їм рекомендацій.
Для дітей з низьким рівнем адаптації були проведені додаткові ігри, заняття, бесіди з батьками та педагогами і також консультації
Матеріальна база КДНЗ у задовільному стані. Дошкільний навчальний заклад потребує оновлення меблів в групових кімнатах, установити вентиляційну шафу.
У закладі створено умови для безпечного проведення освітнього процесу та праці співробітників. Організація роботи з техніки безпеки та охорони праці в дошкільному закладі проводилась на виконання Закону України «Про охорону праці», згідно з «Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах та закладах освіти», які і визначали єдину систему організації роботи з охорони праці в КДНЗ №34. На підставі нормативних документів адміністрація закладу планувала роботу щодо роботи з працівниками закладу. Вчасно видавались накази про призначення відповідальних за роботу з охорони праці, роботу з пожежної безпеки, з попередження дитячого травматизму, проводились інструктажі. Необхідна ділова документація велась відповідно до нормативних вимог.
Дошкільний заклад повністю забезпечений необхідним технологічним та господарчим обладнанням, все обладнання знаходиться у задовільному робочому стані.
Заходи, передбачені планом, по збереженню та зміцненню матеріальної
бази виконані.
Санітарний стан приміщень КДНЗ має задовільну оцінку. Ігрові майданчики та територія, що прилягає до них, утримуються в чистоті й порядку.